Sort by

ash 。・:*˚:✧。 has logged 218 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dashcam

Dashcam

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read other review Edit this entry  
31
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
Read other review Edit this entry  
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Togo

Togo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antichrist

Antichrist

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Act

The Act

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Smile

Smile

2022
×
★½
Read other review Edit this entry  
25
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
She's All That

She's All That

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Panic

Panic

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Le Corbeau

Le Corbeau

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry