Sort by

emma<3 has logged 13 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
When Good Ghouls Go Bad

When Good Ghouls Go Bad

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Buried Secret of M. Night Shyamalan

The Buried Secret of M. Night Shyamalan

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★½
Edit this entry  
14
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry