Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • boygenius: the film

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Infinity Pool

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★½

  • Do Revenge

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Nitram

  • Benedetta

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Pray Away

  • Far from the Tree

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • My First Summer

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Rebecca

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Ammonite

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • The Half of It

  • A Secret Love

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

  • All the Bright Places

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Galaxies [a love letter]

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Frozen II

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★★½