Sort by
  • Priscilla

    ★★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Bama Rush

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Amsterdam

    ★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Something's Coming: West Side Story

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Bones

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½