Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Destiny

Destiny

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tarzan Rıfkı

Tarzan Rıfkı

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Fearless Coward

Fearless Coward

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
But Muzeyyen That's the Deepest Desire

But Muzeyyen That's the Deepest Desire

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Rider

Black Rider

1993
×
Read the review Edit this entry  
27
Black Rider

Black Rider

1993
×
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Canavar Gibi

Canavar Gibi

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Borç Harç

Borç Harç

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Edit this entry  
05
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Climates

Climates

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mountain

The Mountain

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read the review Edit this entry