Dirty has logged 204 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Church

The Church

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yellow Room

Yellow Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
An American Haunting

An American Haunting

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dream Enclosure

Dream Enclosure

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Prolific Magical Egg

The Prolific Magical Egg

1903
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Red Hot Mamma

Red Hot Mamma

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Summer Light

Summer Light

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Divine Miracle

The Divine Miracle

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Junior

Junior

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flex

Flex

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lift

The Lift

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lift

The Lift

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mosquito

Mosquito

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night Cries: A Rural Tragedy

Night Cries: A Rural Tragedy

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Voices

House of Voices

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Monster

The Monster

1903
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Creeping Terror

The Creeping Terror

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amusement Park

The Amusement Park

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aspiraciones

Aspiraciones

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Río Escondido

Río Escondido

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pearce Sisters

The Pearce Sisters

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Destiny

Destiny

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Legend of Dinosaurs and Monster Birds

Legend of Dinosaurs and Monster Birds

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
BLU

BLU

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Call Girl

Call Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hansel & Gretel

Hansel & Gretel

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sasquatch Birth Journal 2

Sasquatch Birth Journal 2

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Long Hair of Death

The Long Hair of Death

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brothers

Brothers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
November

November

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry