Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Why Try to Escape from That Which You Know You Can't Escape From? Because You Are a Coward

Why Try to Escape from That Which You Know You Can't Escape From? Because You Are a Coward

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coven

Coven

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A New Life

A New Life

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Faust and Mephistopheles

Faust and Mephistopheles

1903
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Salomé

Salomé

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The House of Ghosts

The House of Ghosts

1907
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Penis Boy

Penis Boy

×
½
Read the review Edit this entry  
04
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coming Soon

Coming Soon

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Inviolability of the Domicile Is Based on the Man Who Appears Wielding an Axe at the Door of His House

The Inviolability of the Domicile Is Based on the Man Who Appears Wielding an Axe at the Door of His House

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Off to Bedlam

Off to Bedlam

1901
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Clownhouse

Clownhouse

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Atman

Atman

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Box

Box

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cut

Cut

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Teeth

Teeth

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hunter

Hunter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hinterlands

Hinterlands

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Orgy of the Dead

Orgy of the Dead

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Late Bloomer

Late Bloomer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Demon

The Demon

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Livid

Livid

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Four Women

Four Women

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Quatermass Xperiment

The Quatermass Xperiment

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gerorisuto

Gerorisuto

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
13 Ghosts

13 Ghosts

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Reeker

Reeker

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry