Sort by
  • Captain America: New World Order

  • Madame Web

  • Wonka

  • Gremlins 3: Curse of the Mogwai

  • The Killer

  • The Exorcist

  • Barbie

  • Asteroid City

  • Killers of the Flower Moon

  • Fast X

  • Bottoms

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Chris Rock: Selective Outrage

    ½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Cocaine Bear

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★

  • You People

  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

  • Violent Night

    ★½

  • Fleishman Is in Trouble

    ★★★

  • Grimcutty

  • Lyle, Lyle, Crocodile

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Smile

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★½

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • My Policeman

  • The Fabelmans

    ★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Blonde

    ½

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

  • Empire of Light

    ★★

  • Pearl

    ★★★

  • Women Talking

  • Bones and All

  • TÁR

    ★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ½

  • Clerks III

    ★★★★

  • I Came By

  • Prey

    ★★★★

  • Skinamarink

    ½

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★

  • Persuasion

  • Thor: Love and Thunder

  • Don't Make Me Go

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★

  • We Cry Together

    ★★★★

  • Elvis

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Corsage

  • Men

    ★★½

  • Conversations with Friends

  • Top Gun: Maverick

  • Moon Knight

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★