Sort by
  • Cinderella

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hamilton

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • I Blame Society

    ★★★★

  • The Nowhere Inn

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Living Space

  • Irreplaceable You

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★½

  • Ex Libris: The New York Public Library

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Three Summers

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • A Gray State

    ★★★★

  • Good Manners

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★★

  • Descendants 2

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Dries

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • OtherLife

    ★★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★★

  • In a Heartbeat