Sort by
  • Priscilla

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • This Place Rules

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

  • Avatar: The Way of Water

  • Entergalactic

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Rogue Agent

    ½

  • Nope

    ★★★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Close

    ★★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Navalny

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The House

    ★★

  • Don't Look Up

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Tread

    ★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dwelling in the Fuchun Mountains

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Free Solo

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Isle of Dogs