emilia has logged 17 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry