Emily has logged 128 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hustle

The Hustle

2019
×
Edit this entry  
07
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★½
Edit this entry  
05
Lost in La Mancha

Lost in La Mancha

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★½
Edit this entry  
24
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★½
Edit this entry  
07
Ruby Herring Mysteries: Prediction Murder

Ruby Herring Mysteries: Prediction Murder

2020
×
½
Edit this entry  
07
Ruby Herring Mysteries: Her Last Breath

Ruby Herring Mysteries: Her Last Breath

2019
×
½
Edit this entry  
07
Ruby Herring Mysteries: Silent Witness

Ruby Herring Mysteries: Silent Witness

2019
×
½
Edit this entry  
06
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Flower Shop Mystery: Dearly Depotted

Flower Shop Mystery: Dearly Depotted

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Flower Shop Mystery: Snipped in the Bud

Flower Shop Mystery: Snipped in the Bud

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Flower Shop Mystery: Mum's the Word

Flower Shop Mystery: Mum's the Word

2016
×
Edit this entry  
04
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★
Edit this entry  
03
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Edit this entry  
26
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Sahara

Sahara

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★½
Edit this entry  
22
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry