Emily has logged 109 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Snatch

Snatch

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invitation

The Invitation

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snowden

Snowden

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Time Trap

Time Trap

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
Read the review Edit this entry  
24
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
RED

RED

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Police Academy

Police Academy

1984
×
½
Edit this entry  
01
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Russell Howard: Recalibrate

Russell Howard: Recalibrate

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry