Sort by
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Disenchanted

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★