Sort by
  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Tall Girl 2

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Flee

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Hunt

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★