Sort by

dani has logged 120 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tremors

Tremors

1990
×
★★½
Edit this entry  
30
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Let It Shine

Let It Shine

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
29
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ouija

Ouija

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Leatherface

Leatherface

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Am Chris Farley

I Am Chris Farley

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
XX

XX

2017
×
Edit this entry  
27
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sand Dollar Cove

Sand Dollar Cove

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Black Heist

Pitch Black Heist

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Fetch

Fetch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Edit this entry  
23
Elephant in the Room

Elephant in the Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zenith

Zenith

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Drop

Drop

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Flower in the Mirror

Flower in the Mirror

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Truth About Jane

The Truth About Jane

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ruby Bridges

Ruby Bridges

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Downtown

Downtown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hair-Jitsu

Hair-Jitsu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry