Sort by

dani has logged 889 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★½
Edit this entry  
31
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Edit this entry  
25
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Are You in the House Alone?

Are You in the House Alone?

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
Edit this entry  
12
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Jingle All the Way 2

Jingle All the Way 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry