• The Marvels

  • Barbie

  • The Last Train to New York

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Hustle

    ★★★★

  • Ms. Marvel

  • Fire Island

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Our Father

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Marmaduke

  • Love, Classified

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • The Bubble

    ★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • No Exit

    ★★★

  • Studio 666

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Cat Burglar

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Against the Ice

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • The Requin

    ½

  • All of Us Are Dead

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Home Team

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Mixtape

    ★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

  • Sing 2

    ★★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • Olaf Presents

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Eternals

    ★★★½

  • Switched Before Birth

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • The Rescue

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Taking the Reins

  • Aileen Wuornos: American Boogeywoman

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Roadhouse Romance

    ★★