-ˏˋ elsa ˊˎ- has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
ERASED

ERASED

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry