• The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Cry Macho

  • The Voyeurs

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Dr. Death

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

  • Awake

    ★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Underground

    ★★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • The Prom

    ★★★

  • Audrey

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Ain't No Time For Women

  • Holidate

    ★½

  • My First Summer

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Beans

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • All In: The Fight for Democracy

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½