• Family Game

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Very Nice Day

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Norbourg

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Goliath

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Qui se souvient de René Lévesque?

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Babysitter

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Time Thief

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Nouveau-Québec

    ★★★★

  • L'Inhumain

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Noise of Engines

    ★★★★

  • Some Like It Rare

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Kaamelott: The First Chapter

    ★★★★

  • Spoiled Brats

    ★★

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • France

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Black Box

    ★★★★★

  • The Mess You Leave Behind

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Flashwood

  • Unhinged

    ★★★

  • Target Number One

    ★★

  • #Alive

    ★★★★

  • Josep

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Decline

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★★

  • Falling

    ½

  • Horse Girl

    ★★½