Sort by
  • Thallumaala

    ★★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★★½

  • Vikrant Rona

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Aharen-san wa Hakarenai

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★★★

  • Maya and the Three

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★★★½

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Bhoot Police

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Mimi

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • Horimiya

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Uncanny Counter

    ★★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½