Ella has logged 30 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bachelor and the Bobby-Soxer

The Bachelor and the Bobby-Soxer

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Good News

Good News

1947
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
Read the review Edit this entry