• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Luca

  • Raya and the Last Dragon

  • Moxie

  • To All the Boys: Always and Forever

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

    ★★½

  • The Croods: A New Age

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Midnight at the Magnolia

    ★★★

  • One Royal Holiday

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • The New Mutants

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★½

  • Hamilton

  • Greyhound

  • If Anything Happens I Love You

  • Pretend That You Love Me

  • A Parks and Recreation Special

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Lamp Life

  • Sonic the Hedgehog

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • The Turning

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Noelle

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • The Addams Family

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Tall Girl

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Santa Girl

  • Float

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Descendants 3

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Shazam!

  • Dumbo

  • Captain Marvel

  • Cinderela Pop

    ★★½

  • Isn't It Romantic