Sort by

ElliotReed has logged 21 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry