Sort by

elliesheller has logged 217 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Greetings from Tim Buckley

Greetings from Tim Buckley

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Lizzo

Love, Lizzo

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tusk

Tusk

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Plastic Disasters

Plastic Disasters

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Standing Ovation

Standing Ovation

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry