• The Lost Daughter

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Fractured

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Ma

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • Freaks

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Like Father

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Children Act

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★★

  • Lady Bird

  • Rip Tide

    ½

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★½

  • Red Nose Day Actually

    ★★★

  • Saving Banksy

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Hi Stranger

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Supersonic

    ★★★★½

  • Louis Theroux: Savile

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★

  • Below Her Mouth

    ★★½