• The Tinder Swindler

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Out

    ★★★★

  • The Half of It

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Escape Room

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Circle

    ★★★

  • The Invitation

    ★★

  • The DUFF

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Into the Woods

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½