el l ie has logged 16 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Penelope

Penelope

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Edit this entry  
05
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Edit this entry