el l ie has logged 275 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
17
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
15
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Filth

Filth

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
06
ARCANE

ARCANE

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Eagle

The Eagle

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
17
My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Little Pony: Equestria Girls: Friendship Games

My Little Pony: Equestria Girls: Friendship Games

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Little Pony: Equestria Girls

My Little Pony: Equestria Girls

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lola

Lola

1961
×
★★★★
Edit this entry