• In the Heights

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Irresistible

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Kajillionaire

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Fosse/Verdon

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★

  • The Act

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • Vice

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

    ★★★

  • The Hate U Give

  • Beautiful Boy

  • Boy Erased

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Tag

  • A Very English Scandal

  • Doulo

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Show Dogs

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post