Sort by

ellenmarie has logged 32 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Away

Away

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry