Sort by
  • The Boys in the Boat

    ★★½

  • Wonka

    ★★

  • The Color Purple

    ★★½

  • Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

    ★★★

  • Napoleon

    ★★½

  • A Murder at the End of the World

    ★★½

  • The Iron Claw

    ★★★½

  • The Marvels

    ★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Leave the World Behind

    ★★

  • The Book of Clarence

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★

  • The ABCs of Book Banning

    ★★½

  • Foe

    ★★★

  • Island in Between

    ★★★

  • Totally Killer

    ★★★

  • No One Will Save You

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★

  • Catching Air

    ★½

  • A Haunting in Venice

    ★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • Pain Hustlers

    ★★

  • The End We Start From

    ★★★

  • Next Goal Wins

    ★½

  • Society of the Snow

    ★★★

  • Stamped from the Beginning

    ★★★

  • Dream Scenario

    ★★½

  • American Fiction

    ★★★★

  • Silver Dollar Road

    ★★★

  • Io Capitano

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★

  • Maestro

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Royal Hotel

    ★★★★

  • The Last Repair Shop

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★½

  • The Promised Land

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Pigeon Tunnel

    ★★★½

  • NYAD

    ★★★

  • Nandor Fodor and the Talking Mongoose

    ★★

  • Ferrari

    ★★

  • Saltburn

    ★★½

  • The Mission

    ★★½

  • Rustin

    ★★★

  • American Symphony

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Fingernails

    ★★½

  • El Conde

    ★★★

  • Slotherhouse

    ★★

  • The After

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • The Barber of Little Rock

    ★★★

  • Blue Beetle

    ★★½

  • Haunted Mansion

    ★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • BS High

    ★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★

  • Our Uniform

    ★★★½

  • I.S.S.

    ★★

  • The Flash

    ★★

  • Suitable Flesh

    ★★

  • Once Upon a Studio

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★