Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Void

The Void

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
United 93

United 93

2006
×
★★
Edit this entry  
26
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
1922

1922

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Covenant

The Covenant

2006
×
½
Edit this entry  
26
Unbroken

Unbroken

2014
×
Edit this entry  
25
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thelma

Thelma

×
★★★
Edit this entry  
25
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Edit this entry