Sort by
  • Cocaine Bear

  • Infinity Pool

  • Eyes of Beauty

  • Smalltown Miss

  • Silmitsi

  • The Prayer

  • Crossing The Line

  • Triangle of Sadness

  • The Balconies

  • Everything Everywhere All at Once

  • Uncharted

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Back to the Outback

  • Red Notice

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Army of the Dead

  • Love and Monsters

  • Tenet

    ★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Klaus

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Platform

  • Parasite

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Annihilation

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • 1922

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Void

    ★★★★½

  • Moonlight

  • The Neon Demon

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Unbroken

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Ernest & Celestine

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Spring Breakers

  • Wolf Children

    ★★★★½

  • 127 Hours

  • Inception

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★★

  • Antichrist

    ★★★

  • Slumdog Millionaire

  • Changeling

    ★★★★

  • Ocean's Thirteen

    ★★★

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★★★½

  • The Covenant

    ½

  • United 93

    ★★

  • Pride & Prejudice

  • Initial D

  • Constantine

    ★★★½

  • Ocean's Twelve

  • Howl's Moving Castle

  • Ocean's Eleven

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★★

  • October Sky

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

  • Forrest Gump

  • Pulp Fiction