Sort by

bel has logged 18 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

2022
×
Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annie

Annie

1982
×
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry