Sort by

bel has logged 165 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Host

The Host

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
30
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Stay the Night

Stay the Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry  
01
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry