Sort by

bel has logged 52 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ja'mie: Private School Girl

Ja'mie: Private School Girl

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Comet

Comet

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
Edit this entry  
02
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry