Sort by

elle has logged 53 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
24
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Edit this entry  
24
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★
Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Tag

Tag

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rough Night

Rough Night

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't

Don't

2007
×
Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
Edit this entry