Sort by

elle has logged 392 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★
Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry