Sort by

Ella 🪐 has logged 11 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Perfect Ending

A Perfect Ending

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry