Sort by

Ella has logged 23 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Bloody Oranges

Bloody Oranges

2021
×
Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mi iubita, mon amour

Mi iubita, mon amour

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Hill Where Lionesses Roar

The Hill Where Lionesses Roar

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
A Radiant Girl

A Radiant Girl

2021
×
Edit this entry  
02
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry