Sort by

Ella has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hideous Kinky

Hideous Kinky

1998
×
★★
Edit this entry  
29
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Red Joan

Red Joan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bound

Bound

1996
×
Edit this entry  
13
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Beats

Beats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry