• Language Lessons

    ★★★★½

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Beauty and the Dogs

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ½