Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
½
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
30
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Family

Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry