Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Donks

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Mad God

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Far from the Tree

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Rabbits Under the Shed

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Night on Earth

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★