Sort by

Eliza has logged 43 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Breakfast Monkey

The Breakfast Monkey

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
The Crash Pad

The Crash Pad

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Steven Universe Future

Steven Universe Future

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
300

300

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
BloodSisters

BloodSisters

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Made for TV

Made for TV

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Where Evil Dwells

Where Evil Dwells

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Fire in My Belly

A Fire in My Belly

1990
×
Read the review Edit this entry  
09
Go Fish

Go Fish

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry