Sort by

Eliza has logged 340 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Future Boy Conan

Future Boy Conan

1978
×
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Edit this entry  
28
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
Edit this entry  
25
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
Read the review Edit this entry  
25
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
Edit this entry  
25
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
F9

F9

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sextool

Sextool

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
LA Plays Itself

LA Plays Itself

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Equation to an Unknown

Equation to an Unknown

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
LA Plays Itself

LA Plays Itself

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry