Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Cigarette Girl

Cigarette Girl

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ice Cold: Murder, Coffee and Jessica Wongso

Ice Cold: Murder, Coffee and Jessica Wongso

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Hunger

Hunger

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
Losmen Bu Broto

Losmen Bu Broto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dear David

Dear David

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Red Point of Marriage

The Red Point of Marriage

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Before, Now & Then

Before, Now & Then

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Feel Love

Fast & Feel Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Our Father

Our Father

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Srimulat: Hil Yang Mustahal – Babak Pertama

Srimulat: Hil Yang Mustahal – Babak Pertama

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
KKN di Desa Penari

KKN di Desa Penari

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
7/24

7/24

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Very British Scandal

A Very British Scandal

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aristocrats

Aristocrats

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry