Sort by
  • Cigarette Girl

    ★★★½

  • Ice Cold: Murder, Coffee and Jessica Wongso

    ★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Hunger

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Air

    ★★★

  • Dear David

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • The Big 4

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Amsterdam

    ★★½

  • The Red Point of Marriage

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Srimulat: Hil Yang Mustahal – Babak Pertama

    ★★★★½

  • Our Father

    ★★★

  • KKN di Desa Penari

    ★★½

  • Fast & Feel Love

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Before, Now & Then

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • A Very British Scandal

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Losmen Bu Broto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Erratum

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Photocopier

    ½

  • Yuni

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★

  • The Right Words

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Little Prince(ss)

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Recalled

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • The Con-Heartist

    ★★★½

  • Di Bawah Umur

    ½

  • Aristocrats

    ★★½

  • Oldschool

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½